Kekszes vörösbársony minitorták

Igazából majdnem pucér torta, de mégsem. Kekszes alapot készítünk, nem pedig puha piskótát, ezek tartják majd a szinteket. A rétegek közé ízletes, de stabil krém kerül.

A családban nem szoktunk igazán nagy feneket keríteni a Valentin napnak, most azonban szerettem volna kipróbálni a Vörösbársony torta kekszesített változatát, ráadásul végre volt egy szabad délelőttöm, így meglepetést készítettem a gyerekeknek. Mindenki kapott egy saját minitortát.

A mennyiségeket 5 darab minitorta elkészítésére adom meg ebben a bejegyzésben.

1 óra alatt elkészülhetünk az 5 darab minitortával a sütéssel és a díszítéssel együtt.

Hozzávalók a tésztához (kekszes piskótalaphoz)

  • 300 g liszt
  • 80 g vaj
  • 115 g cukor
  • 30 ml olaj
  • 1 tojás (M)
  • 15 ml író
  • 7 ml almaecet
  • 13 g kakaó
  • 2 g szódabikarbóna
  • piros ételfesték

Hozzávalók a krémhez:

  • 400 g mascarpone
  • 150 g krémsajt
  • 220 g vaj
  • 140 g porcukor
  • 1 csomag vaníliáscukor

A dekorációhoz eper, málna, ribizli, szőlő, cukorkák, vagy akár darabokra tört grillázs.

Elkészítés, kekszes piskóta:

Előmelegítjük a sütőt 160 fokra, légkeverésre.

Keverjük el a vajat a cukorral, majd adjuk hozzá az olajat, és magas fokozaton kb 5 percen át keverjük.

Mehet hozzá a tojás, az író és az almaecet.

Plusz hozzákeverjük az ételfestéket is.

 

A száraz alapanyagokat összekeverjük, majd átszitálva 3 adagban a tésztához adjuk.

Jól elkeverjük, majd kézzel is átgyúrhatjuk. Végül egy ilyen masszát kapunk. Puha, sima és nem ragad.

 

Kinyújtunk egy darabot, és a kiszúrónkkal, előre elkészített sablonnal kivágjuk sorban a szintekhez tartozó keksz-tésztát.

Ebből a tésztából készíthetünk számokat, vagy betűket is akár. Bármit, hiszen vékonyra nyújtható, könnyen dolgozhatunk vele.

A kis lapocskák a sütés előtt:

Mehetnek is a sütőbe 10 percre, 160 fokra.

A krém elkészítése:

A vajat magas fokozaton elkeverjük a porcukorral és a vaníliás cukorral. Keverjük néhány percen át.

Ezután mehet hozzá a mascarpone és a sajtkrém. Jól elkeverjük, majd lefedve 20-30 percre mehet a hűtőbe.


Készül a második szint.

 

és a harmadik is

Elsőként a krémet készítettem el, majd amíg a hűtőben pihent, készült és sült a piskóta. Majd hagytam kihűlni, és dekoráltam. Mindez 1 órát vett igénybe. (Hagytam jól kihűlni a kekszes piskótalapokat.)

 

 

Rövid videó a készítésről:

 

Szeletelve:

 

Annyira finom lett, hogy igazából elmondani sem lehet. Ki kell próbálni. Mindenesetre a keksz-piskóta hmmm… érezni benne a kakaó finom vonásait, miközben kissé ropogós, de mégis puhul. Nagyon jó! Legközelebb vékonyabbra nyújtom majd, de igazából ez most pont így lett tökéletes.

A krém… ohh… a sajtkrém (kenősajt) a mascarpone mellé tökéletes. Enyhe, de mégis feldobja az egészet. Nem túl édes, igazán kellemes.

A tortát elkészülés után szobahőmérsékeleten hagyjuk fogyasztásig (persze, hogyha több óráról, netán egy egész éjszakáról van szó, akkor tegyük hűtőbe). Minél többet áll a konyhapulton, annál puhább lesz a piskóta a krémtől.

Sajnos egy rossz hírem van,

 

…. nem lehet abbahagyni!

 

Comments

  1. dutasteride for hair loss

    dutasteride for hair loss

  2. wegovy semaglutida é mounjaro

    wegovy semaglutida é mounjaro

  3. semaglutid vs mounjaro

    semaglutid vs mounjaro

  4. semaglutid tablete cijena

    semaglutid tablete cijena

  5. cialis farmacia guadalajara

    cialis farmacia guadalajara

  6. terbinafine mechanism breakdown

    terbinafine mechanism breakdown

  7. toradol effect duration

    toradol effect duration

  8. ivermectin rosacea dermatology

    ivermectin rosacea dermatology

Leave a Reply